info@innovapolimer.com +90 262 751 4311 P.tesi - C.tesi , 08:30 - 18:00

19701-AKRİLİK SON KAT BOYA (PARLAK) 2+1

TANIM: Alkid reçine esaslı, iki bileşenli, son kat boya. Akrilik boya yüzeye parlak bir görünüm verir. Sert, esnek ve sararmayan bir film oluşturur.

KULLANIM YERİ: Sararmazlık istenen iç mekân mobilya ve dekorasyon işlerinde, mobilya sanayinde her türlü masif ve kaplama ahşap yüzeylerin boyanması üzere dizayn edilmiştir.

AVANTAJLAR

• Sararmaya karşı dirençlidir,

• Çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır.

NOT: Kuruma süreleri, normal şartlar altında 40 mikron kfk uygulandığında ölçülmüştür. Uygulama kalınlığı arttıkça ve soğuk havalarda kuruma sürelerinin artacağı bilinmelidir.

UYGULAMA BİLGİLERİ

Yüzey Hazırlama: Uygulama yüzeyi toz ve kirlerden arındırılmış olmalıdır. Ortam Koşulları: Ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Kapalı ortamlarda yapılacak uygulamalarda havalandırmaya dikkat edilmelidir. Karışımın Hazırlanması: İnceltilecek boyanın minimum 15°C’ de olmasına dikkat edilmelidir. 19701 Akrilik Parlak Vernik ve 19701 Akrilik Sertleştirici 2+1 ağırlık olarak karıştırılarak Gren Lack Akrilik Tiner ilavesi ile uygulama viskozitesine getirilmelidir. Gerektiğinde mekanik karıştırıcı da kullanılarak homojen karışım sağlanmalıdır. Uygulamaya başlanmadan önce 10–15 dakika dinlendirilmelidir.

Yüzeye Tatbiki: Uygulamaya hazır hale getirilen karışım, havalı püskürtme ile, istenilen yüzey dolgunluğuna bağlı olarak katlar arası 30- 45 dakika beklenilerek 2 veya 3 çapraz kat uygulanır. Ortam sıcaklığına bağlı olarak 48 veya 72 saatte pasta-polish yapılır.

Ekipmanların Temizliği: Akrilik tiner ile.

AMBALAJ BİLGİLERİ: 18 kg’ lık bir takım 19701 AKRİLİK PARLAK BOYA 2+1; bir kova içinde net 12 kg 19701 ürün kodlu A bileşeni ve bir galon içinde net 6 kg 19701 ürün kodlu B bileşeninden oluşmaktadır.

DEPOLAMA BİLGİLERİ: Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajında ve doğru depolandığında malzemenin ömrü A bileşeni için 1 yıl, B bileşeni için 6 aydır.

SAĞLIK/GÜVENLİK BİLGİLERİ: Ürün ile ilgili AB direktiflerine uygun düzenlenmiş Güvenlik Bilgi Formuna (GBF) uyunuz.


×

Green Lack
WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.

Canlı Destek|Green Lack