info@innovapolimer.com +90 262 751 4311 P.tesi - C.tesi , 08:30 - 18:00

19550-AKRİLİK ŞEFFAF SON KAT VERNİK (PARLAK) 10+1

TANIM: İki komponentli, akrilik reçine esaslı bir son kat verniktir. Akrilik vernik uygulandığı yüzeye parlak görünüm verir. Akrilik yapısı nedeni ile çok şeffaf, sert, elastik ve sararmaz film oluşturur.

KULLANIM YERİ: Sararmazlık istenen iç mekân mobilya ve dekorasyon işlerinde, mobilya sanayinde her türlü masif ve kaplama ahşap yüzeylerin verniklenmesinde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.

AVANTAJLAR

• Sararmaya karşı dirençlidir,

• Çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır

NOT: Kuruma süreleri, normal şartlar altında 40 mikron kfk uygulandığında ölçülmüştür. Uygulama kalınlığı arttıkça ve soğuk havalarda kuruma sürelerinin artacağı bilinmelidir.

UYGULAMA BİLGİLERİ

Yüzey Hazırlama: Uygulama yüzeyi toz ve kirlerden arındırılmış olmalıdır.

Ortam Koşulları: Ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Kapalı ortamlarda yapılacak uygulamalarda havalandırmaya dikkat edilmelidir.

Karışımın Hazırlanması: İnceltilecek boyanın minimum 15°C’ de olmasına dikkat edilmelidir. 19550 Akrilik Parlak Vernik ve 19550 Akrilik Sertleştirici 10+1 ağırlık olarak karıştırılarak Gren Lack Akrilik Tiner ilavesi ile uygulama viskozitesine getirilmelidir. Gerektiğinde mekanik karıştırıcı da kullanılarak homojen karışım sağlanmalıdır. Uygulamaya başlanmadan önce 10–15 dakika dinlendirilmelidir.

Yüzeye Tatbiki: Uygulamaya hazır hale getirilen karışım, havalı püskürtme ile, istenilen yüzey dolgunluğuna bağlı olarak katlar arası 30 - 45 dakika beklenilerek 2 veya 3 çapraz kat uygulanır. Ortam sıcaklığına bağlı olarak 48 veya 72 saatte pasta-polish yapılır.

Ekipmanların Temizliği: Akrilik tiner ile.

AMBALAJ BİLGİLERİ: 16,5 kg’ lık bir takım 19550 AKRİLİK ŞEFFAF PARLAK VERNİK 10+1; bir kova içinde net 15 kg 19550 ürün kodlu A bileşeni ve bir galon içinde net 1,5 kg 19550 ürün kodlu B bileşeninden oluşmaktadır.

DEPOLAMA BİLGİLERİ: Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajında ve doğru depolandığında malzemenin ömrü A bileşeni için 1 yıl, B bileşeni için 6 aydır.

SAĞLIK/GÜVENLİK BİLGİLERİ: Ürün ile ilgili AB direktiflerine uygun düzenlenmiş Güvenlik Bilgi Formuna (GBF) uyunuz.


×

Green Lack
WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.

Canlı Destek|Green Lack