info@innovapolimer.com +90 262 751 4311 P.tesi - C.tesi , 08:30 - 18:00

19500-AKRİLİK ŞEFFAF SON KAT VERNİK (İPEK MAT) 10+1

TANIM: İki komponentli, akrilik reçine esaslı bir son kat verniktir. Akrilik vernik uygulandığı yüzeye ipek mat görünüm verir. Akrilik yapısı nedeni ile çok şeffaf, sert, elastik ve sararmaz film oluşturur.

KULLANIM YERİ: Sararmazlık istenen iç mekân mobilya ve dekorasyon işlerinde, mobilya sanayinde her türlü masif ve kaplama ahşap yüzeylerin verniklenmesinde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.

AVANTAJLAR

• Sararmaya karşı dirençlidir,

• Çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır

NOT: Kuruma süreleri, normal şartlar altında 40 mikron kfk uygulandığında ölçülmüştür. Uygulama kalınlığı arttıkça ve soğuk havalarda kuruma sürelerinin artacağı bilinmelidir.

UYGULAMA BİLGİLERİ

Yüzey Hazırlama: Uygulama yüzeyi toz ve kirlerden arındırılmış olmalıdır.

Ortam Koşulları: Ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Kapalı ortamlarda yapılacak uygulamalarda havalandırmaya dikkat edilmelidir.

Karışımın Hazırlanması: İnceltilecek boyanın minimum 15°C’ de olmasına dikkat edilmelidir. 19500 Akrilik ipek mat Vernik ve 19500 Akrilik Sertleştirici 10+1 ağırlık olarak karıştırılarak Green Lack Akrilik Tiner ilavesi ile uygulama viskozitesine getirilmelidir. Gerektiğinde mekanik karıştırıcı da kullanılarak homojen karışım sağlanmalıdır. Uygulamaya başlanmadan önce 10–15 dakika dinlendirilmelidir.

Yüzeye Tatbiki: Uygulamaya hazır hale getirilen karışım, havalı püskürtme ile, istenilen yüzey dolgunluğuna bağlı olarak katlar arası 30- 45 dakika beklenilerek 2 veya 3 çapraz kat uygulanır. Ortam sıcaklığına bağlı olarak 48 veya 72 saatte pasta-polish yapılır.

Ekipmanların Temizliği: Akrilik tiner ile. AMBALAJ BİLGİLERİ: 16,5 kg’ lık bir takım 19500 AKRİLİK ŞEFFAF İPEK MAT VERNİK 10+1; bir kova içinde net 15 kg 19500 ürün kodlu A bileşeni ve bir galon içinde net 1,5 kg 19500 ürün kodlu B bileşeninden oluşmaktadır.

DEPOLAMA BİLGİLERİ: Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajında ve doğru depolandığında malzemenin ömrü 1 yıldır.

SAĞLIK/GÜVENLİK BİLGİLERİ: Ürün ile ilgili AB direktiflerine uygun düzenlenmiş Güvenlik Bilgi Formuna (GBF) uyunuz.


×

Green Lack
WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.

Canlı Destek|Green Lack