info@innovapolimer.com +90 262 751 4311 P.tesi - C.tesi , 08:30 - 18:00

15001-SELÜLOZİK BOYALAR İÇİN ASTAR (İPEK MAT)

TANIM: Alkid ve Nitro selüloz esaslı, tek bileşenli, selülozik boyalar için mat astar.

KULLANIM YERİ: Dahili kullanım amaçlı ahşap, saç ve polyester yüzeylerde kullanıma uygundur.

AVANTAJLAR

• Seri kuruma,

• Kolay zımparalanabilme.

NOT: Kuruma süreleri, normal şartlarda tek katta 40 mikron kuru film kalınlığı bırakacak şekilde uygulandığında elde edilecek sürelerdir. Uygulama kalınlığı arttıkça ve soğuk havalarda kuruma sürelerinin artacağı bilinmelidir.

UYGULAMA BİLGİLERİ

Yüzey Hazırlama: Uygulama yüzeyi temiz ve sağlam olmalıdır. Uygun astar ile astarlanmış yüzeyler zımpara işleminden sonra yüzeydeki tozlardan arındırılmalıdır.

Ortam Koşulları: Ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Kapalı ortamlarda yapılacak uygulamalarda havalandırmaya dikkat edilmelidir.

Karışımın Hazırlanması: İnceltilecek boyanın minimum 15°C’ de olmasına dikkat edilmelidir. Green Lack Selülozik Tiner ilavesi ile uygulama viskozitesine getirilmeli, gerektiğinde mekanik karıştırıcı da kullanılarak homojen karışım sağlanmalıdır.

Yüzeye Tatbiki: Uygulamaya hazır hale getirilen karışım, havalı püskürtme ile, istenilen yüzey dolgunluğuna bağlı olarak katlar arası 20-30 dakika beklenilerek iki – üç çapraz kat şeklinde tatbik edilmelidir. Gerekli hallerde 1 gün sonra pasta-polish işlemi yapılabilir.

Ekipmanların Temizliği: Selülozik tiner ile.

AMBALAJ BİLGİLERİ: Bir kova içinde net 13 kg, bir galon içinde net 2,5 kg olarak bulunmaktadır.

DEPOLAMA BİLGİLERİ: Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajında ve doğru depolandığında malzemenin ömrü 1 yıldır.

SAĞLIK/GÜVENLİK BİLGİLERİ: Ürün ile ilgili AB direktiflerine uygun düzenlenmiş Güvenlik Bilgi Formuna (GBF) uyunuz.


×

Green Lack
WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.

Canlı Destek|Green Lack