info@innovapolimer.com +90 262 751 4311 P.tesi - C.tesi , 08:30 - 18:00

13501-SELÜLOZİK ESASLI ŞEFFAF ARA KAT RENKLENDİRİCİ

TANIM: Alkid ve Nitro selüloz esaslı, tek bileşenli, hava kurumalı, şeffaf bir selülozik ara kat renklendirici boyadır.

KULLANIM YERİ: Dahili kullanım amaçlı her türlü ahşap mobilyada ara kat renklendirici olarak selülozik veya poliüretan dolgu verniklerin üzerine uygulanır.

AVANTAJLAR

• Seri kuruma,

• Dekoratif yüzey görünümü,

• Kusurları örtme kabiliyeti,

• Yüksek renk şiddeti.

NOT: Kuruma süreleri, normal şartlarda tek katta 25 mikron kuru film kalınlığı bırakacak şekilde uygulandığında elde edilecek sürelerdir. Uygulama kalınlığı arttıkça ve soğuk havalarda kuruma sürelerinin artacağı bilinmelidir.

UYGULAMA BİLGİLERİ

Yüzey Hazırlama: Uygulama yüzeyi temiz ve sağlam olmalıdır. Poliüretan veya Selülozik dolgu verniği uygulanmış yüzeyler uygun zımpara işleminden sonra yüzeydeki tozlardan arındırılmalıdır.

Ortam Koşulları: Ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Kapalı ortamlarda yapılacak uygulamalarda havalandırmaya dikkat edilmelidir.

Karışımın Hazırlanması: İnceltilecek boyanın minimum 15°C’ de olmasına dikkat edilmelidir. Green Lack Selülozik Tiner ilavesi ile uygulama viskozitesine getirilmeli, gerektiğinde mekanik karıştırıcı da kullanılarak homojen karışım sağlanmalıdır.

Yüzeye Tatbiki: Şeffaf Boya, dolgu verniği uygulanmış yüzeylere %40-50 oranında tiner ile inceltilerek püskürtme yöntemiyle uygulanır. Uygulamanın, istenilen renk tonuna bağlı olarak iki-üç kat çapraz şekilde olmasına dikkat edilmelidir. En az 6 saat beklenildikten sonra 360-600 numaralı zımpara ile zımparalanır ve isteğe göre Green Lack Selülozik, Poliüretan veya Akrilik son kat vernikler uygulanır. İstenildiğinde selülozik tiner ile inceltildikten sonra son kat verniklerin içine katılarak da uygulama yapılabilir .

Ekipmanların Temizliği: Selülozik tiner ile.

AMBALAJ BİLGİLERİ: Bir kova içinde net 12 kg, bir galon içinde net 2,5 kg ve bir kutu içinde net 0,75 kg olarak bulunmaktadır .

DEPOLAMA BİLGİLERİ: Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajında ve doğru depolandığında malzemenin ömrü 1 yıldır.


×

Green Lack
WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.

Canlı Destek|Green Lack