info@innovapolimer.com +90 262 751 4311 P.tesi - C.tesi , 08:30 - 18:00

13201-SELÜLOZİK SON KAT ŞEFFAF VERNİK (PARLAK)

TANIM: Alkid ve Nitro selüloz esaslı, tek bileşenli, hava kurumalı, son kat, parlak mobilya verniğidir.

KULLANIM YERİ: Ahşap, saç ve polyester yüzeylerde kullanıma uygundur.

AVANTAJLAR

• Sert ve parlak bir film oluşturur,

• Çizilme ve darbelere dayanıklıdır,

• Seri kurur.

NOT: Kuruma süreleri, normal şartlarda tek katta 40 mikron kuru film kalınlığı bırakacak şekilde uygulandığında elde edilecek sürelerdir. Uygulama kalınlığı arttıkça ve soğuk havalarda kuruma sürelerinin artacağı bilinmelidir.

UYGULAMA BİLGİLERİ

Yüzey Hazırlama: Uygulama yüzeyi temiz ve sağlam olmalıdır. Ahşap yüzeyler uygun zımpara işleminden sonra yüzeydeki tozlardan arındırılmalıdır.

Ortam Koşulları: Ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Kapalı ortamlarda yapılacak uygulamalarda havalandırmaya dikkat edilmelidir.

Karışımın Hazırlanması: İnceltilecek boyanın minimum 15°C’ de olmasına dikkat edilmelidir. Green Lack Selülozik Tiner ilavesi ile uygulama viskozitesine getirilmeli, gerektiğinde mekanik karıştırıcı da kullanılarak homojen karışım sağlanmalıdır. Uygulamaya başlanmadan önce 10–15 dakika dinlendirilmelidir.

Yüzeye Tatbiki: Uygulamaya hazır hale getirilen karışım, havalı püskürtme ile, istenilen yüzey dolgunluğuna bağlı olarak katlar arası 20-30 dakika beklenilerek Green Lack Selülozik veya Poliüretan Dolgu verniği uygulanmış ve zımparalanmış yüzeylere kat üstü kat tatbik edilmelidir.

Ekipmanların Temizliği: Selülozik tiner ile.

AMBALAJ BİLGİLERİ: Bir kova içinde net 12 kg, bir galon içinde net 2,5 kg ve bir kutu içinde net 0,75 kg olarak bulunmaktadır.

DEPOLAMA BİLGİLERİ: Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajında ve doğru depolandığında malzemenin ömrü 1 yıldır.

SAĞLIK/GÜVENLİK BİLGİLERİ: Ürün ile ilgili AB direktiflerine uygun düzenlenmiş Güvenlik Bilgi Formuna (GBF) uyunuz.


×

Green Lack
WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.

Canlı Destek|Green Lack