info@innovapolimer.com +90 262 751 4311 P.tesi - C.tesi , 08:30 - 18:00

12551-AKRİLİK POLİÜRETAN DOLGU VERNİK (10+1)

TANIM: Akrilik poliüretan reçine esaslı, iki bileşenli mobilya dolgu verniğidir.

KULLANIM YERİ: Mobilya ve dekorasyon sanayinde dahili kullanım amaçlı her türlü masif ve kaplama ahşap yüzeylerde dolgu verniği olarak uygulanır.

AVANTAJLAR
• Sararmaz özelliğe sahiptir,
• Kolay zımparalanır,
• Çizilme ve darbelere dayanıklıdır,
• Sert ve elastik bir film oluşturur.

UYGULAMA BİLGİLERİ
Yüzey Hazırlama:
Uygulama yüzeyi temiz ve sağlam olmalıdır. Green Lack Selülozik veya Poliüretan dolgu vernikleri ile hazırlanmış ahşap yüzeyler uygun zımpara işleminden sonra yüzeydeki tozlardan arındırılmalıdır.

Ortam Koşulları: Ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasında olmalıdır. Kapalı ortamlarda yapılacak uygulamalarda havalandırmaya dikkat edilmelidir.

Karışımın Hazırlanması: İki bileşenli bir ürün olup karışım ömrü göz önüne alınarak, tüketilecek miktar kadar belirtilen karışım oranında hazırlanmalıdır. Homojen bir karışımın elde edilebilmesi için ürün sıcaklığının 15°C’den az olmamasına dikkat edilmelidir. A bileşen kendi içinde karıştırılmalı, karışım oranına dikkat edilerek, sertleştirici (B bileşeni) ilave edilmelidir. A ve B bileşenleri homojen oluncaya kadar karıştırılmalıdır. Green LackAkrilik tiner ile uygulama viskozitesine getirilmelidir. (16-18 sn Dincup4)

Yüzeye Tatbiki: Uygulamaya hazır hale getirilen karışım, havalı püskürtme ile, istenilen yüzey dolgunluğuna bağlı olarak iki üç çapraz kat uygulanır. Tozsuz bir ortamda kürlenmeye bırakılır.

Ekipmanların Temizliği: Akrilik veya Selülozik tiner ile.

AMBALAJ BİLGİLERİ: 16,5 kg’ lık bir takım 12551 AKRİLİK VERNİK DOLGU 10+1; bir kova içinde net 15 kg 12551 ürün kodlu A bileşeni ve bir galon içinde net 1,5 kg 12551 ürün kodlu B bileşeninden oluşmaktadır.

DEPOLAMA BİLGİLERİ: Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajında ve doğru depolandığında malzemenin ömrü A bileşeni için 1 yıl, B bileşeni için 6 aydır

SAĞLIK/GÜVENLİK BİLGİLERİ: Ürün ile ilgili AB direktiflerine uygun düzenlenmiş Güvenlik Bilgi Formuna (GBF) uyunuz.


×

Green Lack
WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.

Canlı Destek|Green Lack